facebook polish

Press about Us

Pan Młody skrojony na miarę - Młoda Para, wydanie z 02.08.2011r.

Pan Młody skrojony na miarę - Młoda Para, wydanie z 02.08.2011r.

„Był rok 1990, kiedy zacząłem uczyć się sztuki krawieckiej pod czułym okiem jednego z najbardziej cenionych mistrzów krawiectwa w Polsce. Po upływie ośmiu lat otworzyłem swoją pracownię z myślą o usatysfakcjonowaniu najbardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie jakość ręcznie szytych ubrań. Mam zaszczyt ubierać osoby piastujące najważniejsze stanowiska w państwie, dyplomatów, artystów, sportowców i biznesmenów” – pisze na swojej stronie internetowej Piotr Kamiński. - „Jako założyciel i właściciel firmy chciałbym zapewnić moich przyszłych klientów, że dbam o jak najlepszą jakość usług. Moja renoma nie opiera się na legendach, ale na doświadczeniu zawodowym i ciężkiej pracy. Każde zamówienie złożone przez klienta traktuję niczym zawodowy egzamin. Krawiectwo to nie tylko mój zawód, to przede wszystkim moja PASJA”. W Atelier Krawieckiego Piotra Kamińskiego, które hołduje własnemu stylowi, często stosowane są kroje - włoski i angielski. Również szlachetne tkaniny wykorzystywane tu na męskie ubiory pochodzą z Włoch i Anglii. Specjalizacja? Szycie na miarę, czyli bespoke tailoring, zgodnie z wymogami słynnego londyńskiego Savile Row. Nam Piotr Kamiński zgodził się opowiedzieć o tajnikach męskiej mody ślubnej.

Anna Pawliczko: - Proszę powiedzieć, czym powinno charakteryzować się męskie ubranie do ślubu? Piotr Kamiński: - Męskie ubranie powinno być eleganckie i dopasowane do sylwetki pana młodego, a także nawiązywać do sukni panny młodej pod względem stylistycznym i kolorystycznym.

A.P.: - Jakiego rodzaju ubiory cieszą się obecnie największym zainteresowaniem przyszłych panów młodych?

P.K.: - Największym zainteresowaniem panów młodych cieszą się garnitury, ale coraz częściej wzbudzają je również smokingi, fraki i żakiety typu „jaskółka”.

A.P.: - Co na ogół sprawia mężczyznom najwięcej problemów podczas poszukiwań stroju do ślubu?

P.K.: - Najwięcej problemów mają panowie o nietypowych sylwetkach. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie dobry krawiec, który zatuszuje niedoskonałości natury. Ale obserwuję też dość duże zainteresowanie usługą, którą świadczę wśród mężczyzn wysportowanych, o dobrych figurach. Myślę, że świadomość społeczeństwa jest coraz większa i garnitur szyty ręcznie u krawca jest dopasowany idealnie nie tylko do sylwetki, ale i do potrzeb klienta. Wśród moich klientów są osoby, które potrzebują porady i je otrzymują.

A.P.: - A jakie błędy przy doborze męskiego ubioru ślubnego mężczyźni popełniają najczęściej?

P.K.: - Jest ich sporo, ale błędy nie dotyczą tylko za dużych garniturów, za długich rękawów w marynarce czy za długich nogawek spodni. Bardzo duże znaczenie ma też dobór dodatków do męskiego ubioru takich jak muszki, krawaty, poszetki i im podobnych. Poza tym częstym błędem jest zapinanie marynarek na wszystkie guziki. Jeśli mężczyzna ma garnitur jednorzędowy, np. zapinany na dwa guziki, to powinien zapinać zawsze ten jeden, znajdujący się w talii.

A.P.: - Jakich rad udzieliłby Pan mężczyznom, którzy nie wiedzą od czego zacząć poszukiwania ślubnego ubioru dla siebie?

P.K.: - Myślę , że najpierw trzeba wziąć pod uwagę okoliczności towarzyszące zmianie stanu cywilnego, a więc porę roku, godzinę rozpoczęcia ceremonii ślubnej, charakter przyjęcia weselnego. Te informacje pozwolą nam określić, jakiej grubości tkaniny użyjemy oraz jaki strój będzie pasował do pory rozpoczęcia i charakteru przyjęcia weselnego. Dla przykładu, smoking i frak są strojami wieczorowymi i nie wypada zakładać ich przed godziną 17.00. Najlepiej uczynić to po godzinie 20.00. Frak jest najbardziej formalnym strojem wieczorowym. Jeśli chodzi o ubiór dzienny, to dobrym rozwiązaniem jest garnitur, surdut lub najbardziej formalny dzienny szary żakiet typu „jaskółka”, jasno-szara kamizelka oraz sztuczkowe spodnie.

A.P.: - Bardzo dziękuję Panu za rozmowę.

Fot. archiwum własne Piotra Kamińskiego Piotr Kamiński Atelier Krawieckie

What others say about me:

 • Macaroni Tomato

  Working with him gives me a feeling of security that his craftsmanship and effect of his work will fulfill my expectations. He is really calm, a trait that is not seen too often in this type of work.

  READ MORE
 • Szarmant

  Piotr was the first master of the craft that was able to meet my needs. Good tailor is like a good doctor, one is out there, somewhere, but it’s hard to find him.

  READ MORE
 • Szarmant

  I will repeat it like a mantra, that each consecutive order at a tailor shop should be better than the previous one. The person’s personality and experience are often key when it comes to bespoke tailoring. This time the result was very satisfying.

  READ MORE
 • READ MORE