facebook Atelier Krawieckie Google+ english

Współpraca

Wymarzony garnitur krok po kroku

Zależy mi na tym, by klient czuł się dobrze i swobodnie w mojej pracowni – mógł wygodnie usiąść, napić się kawy. Oczywiście, priorytetem jest poznanie oczekiwań osoby, dla której powstaje projekt. I właśnie na tym staram się zawsze skoncentrować.

Pierwsza wizyta

Na pierwsze spotkanie z klientem umawiam się zazwyczaj telefonicznie lub mailowo. W ten sposób mam pewność, że będę mógł poświęcić klientowi tyle czasu, ile potrzeba. Rozmowę rozpoczynam od poznania potrzeb klienta, stąd też pytania o okazję, na jaką potrzebny jest strój, styl życia, jaki klient prowadzi. Bardzo ważna jest również obserwacja sposobu poruszania się klienta. W oparciu o wstępne informacje proponuję odpowiedni fason i styl oraz tkaninę.

Kolejna decyzja dotyczy konstrukcji marynarki, liczby i rodzaju zastosowanych warstw. Zależy to od tego, czy klient myśli o marynarce o klasycznej konstrukcji, czy też w stylu włoskim, miękkiej.

Druga wizyta

Podczas drugiego spotkania klient przymierza wcześniej skrojoną i przygotowaną tzw. pierwszą miarę – ogólny zarys garnituru. Wspólnie ustalamy takie parametry jak:

 • długość marynarki,
 • szerokość w klatce piersiowej, talii i biodrach,
 • szerokość klap,
 • wysokość kołnierza.

Trzecia wizyta

Kiedy klient odwiedza mnie po raz trzeci w moim atelier krawieckim w Warszawie, większość elementów jest już w zasadzie gotowa: klapy, kieszeń piersiowa, kieszenie boczne. Jeśli sytuacja tego wymaga, wprowadzam poprawki. To również czas na przymiarkę spodni i sprawdzenie ich długości oraz szerokości pasa i nogawek.

Czwarta wizyta

Podczas ostatniej wizyty klient mierzy marynarkę, w której wszyte są już rękawy i kołnierz. Jeśli marynarka nie wymaga już żadnych kosmetycznych poprawek, klient może odebrać garnitur i cieszyć się z jego użytkowania.

opinie o atelier

 • Macaroni Tomato

  Pracując z nim mam poczucie bezpieczeństwa, pewnej ręki i efektu zgodnego z oczekiwaniami. W moich doświadczeniach bespoke ten spokój to rzecz rzadka. Dreszczyk emocji czasem jest zaletą, ale najczęściej wadą.

  PRZECZYTAJ CALY WPIS
 • Szarmant

  Piotr to pierwszy fachowiec, któremu udało się rozpracować moją sylwetkę. Dobry krawiec to tak samo jak dobry lekarz – gdzieś są, ale trudno ich znaleźć.

  PRZECZYTAJ CALY WPIS
 • Szarmant

  Bede powtarzal jak mantre, ze kazde kolejne zamówienie u krawca powinno byc lepsze od poprzedniego. Czynnik ludzki i doswiadczenie maja czesto kluczowe znaczenie w szyciu miarowym. Tym razem wszystko zagralo dobrze.

  PRZECZYTAJ CALY WPIS
 • PRZECZYTAJ CALY WPIS